Segment wolnostojącej kamienicy wraz z działką i garażem.

Dodane: Piątek, 31 Lipiec, 2020  23:55
 • Kategoria: Domy / Sprzedaż
 • Powierzchnia:250 m2
 • Liczba pokoi:5 i więcej
 • Pow. działki:860 m2
 • Rynek:Wtórny
 • Rok budowy:1933
 • Stan:Świeżo po remoncie
 • Forma kuchni:Oddzielna
 • Pow. dodatkowa: Balkon, Ogródek, Pom. użytkowe, Piwnica, Miejsce parkingowe, Garaż
 • Cena: 960 000 zł

Opis oferty:

Powierzchnia użytkowa kamienicy to około 248m2 w skład której wchodzi piwnica, dwa niezależne mieszkania – na parterze i piętrze oraz strych.
Powierzchnia działki to 858m2 – na działce znajduje się podwójny murowany garaż oraz altana


Określenie nieruchomości:
Działka gruntu, stanowiąca całość funkcjonalną, oznaczona numerem ewidencyjnym w obrębie Lipnik o powierzchni łącznej 858m2. Działka zabudowana, ogrodzona, wyposażona w infrastrukturę techniczną. Na działce wybudowany w 1933 roku budynek mieszkalny, jako segment kamienicy z mieszkaniami. Budynek w technologii murowanej, z kompletem instalacji. Obiekt posiada kondygnację parteru i piętra, na których urządzono samodzielne mieszkania, dodatkowo obiekt w całości podpiwniczony i z poddaszem strychowym.
Powierzchnia użytkowa mieszkania na parterze i piętrze wynosi 130m2 plus niezbędna klatka schodowa, Istotną dodatkową powierzchnię stanowią schody, poddasze możliwe do adaptacji na mieszkanie ( 55m2) oraz przyziemie w dobrym standardzie (63m3).
Na działce istnieją dodatkowe dwa murowane garaże o łącznej powierzchni 39,80m2.

Opis:
Działka o powierzchni 858m2 i stanowi w około połowie teren dla właściwego korzystania z budynku, natomiast część północna może zostać dodatkowo zabudowana. Teren posiada regularny, czworokątny, zwarty, wydłużony kształt. Budynek posadowiono od południa, od północy istnieje ogród z miejscem dla rekreacji a także podwórze z dwoma garażami, przed domem skwer, podejście i podjazd na samochód. Dostęp do drogi publicznej jest dobry, ulica stanowi asfaltową przecznicę głównej drogi przejazdowej, ulicy Żywieckiej. Od strony północnej do działki przylega asfaltowy parking skomunikowany z głównymi drogami.
Nieruchomość jest blisko centrum miasta, dostępna jest komunikacja autobusowa, sklepy, pełne usługi. Teren jest płaski, ukształtowanie korzystne dla zabudowy i korzystania z budynku. Działka posiada uzbrojenie i wyposażenie, istnieje pełne ogrodzenie siatkowe i częściowo stalowe z bramą i furtką od strony północnej i południowej.

Budynek stanowi wschodni, bliźniaczy segment wolnostojącej kamienicy. Obiekt został podzielony na dwa segmenty prawne z wydzielonymi osobno działkami. Wspólna pozostała klatka schodowa, która prowadzi do mieszkań, piwnicy i na strych. Wejścia do mieszkań są niezależne. Budynek wykonany w typowej dla okresu budowy technologii murowanej. Dom posiada parter i piętro, obiekt jest w całości podpiwniczony a na poddaszu dodatkowy wysoki, strych. Całość nakryta dachem z niewielkim nachyleniem połaci. Kształt architektoniczny dość prosty, jednak poprawny, funkcjonalny zwłaszcza jako dom wielopokoleniowy lub potencjalnie niezależne dwa mieszkania w każdym segmencie. Nie stwierdzono wad technicznych, stan poprawny, budynek zadbany, działka w całości zagospodarowana, ogrodzenie, elementy wspólnej i małej architektury zadbane. Standard wykończeń i wyposażenia jest dobry. Stan całości sprawny.
W roku 2018 został przeprowadzony generalny remont mieszkania na parterze.
W roku 2019 został przeprowadzony gruntowny remont dachu.

Opis elementów według projektu i obecnego wykonania.
1. Fundament lany, ławy z betonu żwirowego i kamienia, częściowe zbrojenia. całość zaizolowana pionowo i poziomo w zakresie izolacji wodnej, drenowana.
2. Ściany konstrukcyjne warstwowe, murowane z cegły.
3. Stropy typu betonowe, drewniane, trwałe, stopnice z lastriko.
4. Dach jako stropodach konstrukcji trwałej, pokrycie papą odnowioną.
5. Elewacja z tynków mineralnych szlachetnych nakrapianych, cokół z kostek betonowych.
6. Standardowe wykończenie ścian, tynki mineralne, część z gładziami gipsowymi.
7. Posadzki mieszane z płytek ceramicznych, paneli podłogowych, parkietu, lastriko.
8. Stolarka okienna wymieniona okna pcv z szybą zespoloną niskoemisyjną.
9. Stolarka drzwiowa drewniana, zewnętrzne drzwi drewniane, wzmacniane.
10. Standardowe wyposażenie techniczne budynku: przyłącze instalacji elektrycznej 230-380V, instalacja gazowa, podłączenie kanalizacji do sieci miejskiej, przyłącze wodociągowe, niezależne, odnowione, niezależne dla mieszkań etażowe ogrzewanie typu CO zasilane piecami gazowymi, z funkcją ogrzewania wody, instalacja rtv, dzwonek, domofon.
Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Uzupełnij adres e-mail Wpisz poprawny adres e-mail
Uzupełnij treść zapytania Treść zapytania musi być dłuższa niż 2 znaki
Dodaj załącznik
Max. 7MB, Dozwolone: jpg, jpeg, png, doc, docx, pdf, gif, html, txt.
Potwierdź, że jesteś człowiekiem
Bielsko-Biała / Lipnik
Krzysztof
Strona użytkownika
Obserwujesz ofertę
 • Wypromuj
 • Zgłoś naruszenie
 • Drukuj ulotkę
 • Edytuj/usuń
 • Udostępnij ogłoszenie

Udostępnij ogłoszenie

Udostępnij na FacebookTweetnijUdostępnij na Messenger Kopiuj link do ogłoszenia Wyślij email znajomemu